Najlepsze dla dzieci
Szukamy redaktorów
Każdy rodzić miał w swoim życiu rozterki związane z kupnem odpowiedniego wózka dla swojego dziecka.

Jeśli masz już ten problem za sobą to pomóż innym podjąć właściwą decyzją. Prosimy o kontakt.

Wózki dziecięce Maxi Cosi

Kiedy na świecie pojawia się maleńka istota cały świat staje na głowie, zmieniają priorytety, zmienia się praktycznie wszystko. To, co do tej pory miało jakąś wartość ustępuje miejsca temu cudowi, który za chwilę zostanie przyniesiony do domu.

Te magiczne chwile od tego momentu będą się tylko mnożyć. Z zachwytem, godzinami będzie można podziwiać małego akrobatę, jak wytrwale będzie stawiał czoła kolejnym zadaniom. I mimo, iż chciałabyś zrobić wszystko, by jego życie było jak najbardziej wspaniałe, to i tak do wszystkiego będzie musiał dochodzić sam. Krok po kroku. A ty możesz się tylko temu bacznie przyglądać z boku i od czasu do czasu wspomóc te starania.
Możesz też sprawić, że życie tej maleńkiej istoty stanie się prostsze, łatwiejsze bardziej komfortowe. Oczywiście nie możesz zmienić całego świata, ale możesz wpłynąć na jego niewielką cząstkę – poczynając od wózka, a skończywszy na wyborze kierunku studiów. Tego drugiego „maleństwo” dokona samo, ale tę pierwszą rzec z musisz załatwić ty sam.

Wybór, jakiego dokonasz, będzie ważny przez około trzy lata, czyli do momentu, w którym twoja pociecha zadecyduje, że zwiedzanie świata na piechotę jest dużo bardziej interesujące niż ciągłe siedzenie w wózku.

Dobrze by było, żeby był to wózek dobry zarówno dla twojego dziecka, jak i dla ciebie.

Jak zatem wybrać najlepszy wózek, by służył on nam dobrze i długo, jakimi kryteriami kierować się przy jego wyborze?

Można oczywiście zasięgnąć rady sprzedawcy, można popytać wśród znajomych, można zajrzeć na fora internetowe, ale najlepiej samemu sobie zadać pytanie, jakie mamy potrzeby, jeżeli chodzi o wózek. Inny bowiem adresowany jest do rodziców aktywnych, którzy muszą często się przemieszczać.

Musi być to zatem wózek, który będzie niewielkich rozmiarów i szybko się złoży. Musi również być lekki, gdyż częste podróże potrzebują niewielkiego obciążenia.

Rodzice, którzy używają wózka w domowym zaciszu, muszą mieć dobre amortyzatory, które pozwolą bujać maluszka do snu. Wózek powinien też być wygodny, żeby bobas miał w nim dużo miejsca na przemieszczanie się. Ważna jest również kolorystyka, bo przecież wózek będzie nam służył kilka lat.

Oczywiście nie ma wózka idealnego, ale zawsze można znaleźć coś, co nie odbiega od niego za daleko.

Mowa tu bowiem o wózku firmy Maxi Cosi.

Wózki tworzy holenderska firma, która od lat specjalizuje się w tworzeniu fotelików dziecięcych. Wózki dziecięce Maxi Cosi łączą w sobie zarówno funkcjonalność jak i najwyższy stopień bezpieczeństwa.

W wózkach zastosowane są pomysły, które posłużyły przy projektowaniu fotelików samochodowych. Wózek został zaopatrzony w obszerną gondolę, która posłuży maluszkowi w pierwszych miesiącach życia. Dodatkowa gondola posiada na wyposażeniu mięciutki materacyk, który będzie amortyzował wstrząsy w czasie jazdy.

W czasie upałów można dziecko osłonić od nieproszonych owadów, dzięki dołączonej moskitierze. Na deszczowe dni można wykorzystać folię przeciwdeszczową, która spokojnie osłoni od deszczu cały wózek. Kiedy spadnie śnieg i zacnie być naprawdę nieprzyjemnie można osłonić dziecko za pomocą dodatkowej osłonki na nóżki. Kiedy dziecko podrośnie można go spokojnie posadzić w wygodnej spacerówce, która zamontujemy w zależności od preferencji maluszka – przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Od podmuchów wiatru chroni zasłaniana budka. Dziecku podróżuje się wygodnie, dzięki dobrze wyprofilowanemu siedzisku.

Gwarantuje ono komfort w czasie jazdy. Do zestawu dołączony jest fotelik samochodowy wyposażony w system mocowania isofix dla najmłodszych użytkowników z miękkimi ochraniaczami na pasy, wkładką dla noworodka oraz własną budką.

Brak podobnych artykułów.

Leave a Reply