Najlepsze dla dzieci
Szukamy redaktorów
Każdy rodzić miał w swoim życiu rozterki związane z kupnem odpowiedniego wózka dla swojego dziecka.

Jeśli masz już ten problem za sobą to pomóż innym podjąć właściwą decyzją. Prosimy o kontakt.

Czy w czasie ciąży mogę sobie zrobić tatuaż?

Naprawdę bardzo trudno znaleźć studio, które podjęłoby się zrobienia tatuażu na ciele kobiety spodziewającej się dziecko. Skontaktowałam się z kilkoma tatuażystami i udało mi się dowiedzieć, co nieco na ten temat. Poniżej prezentujemy wyniki naszego „śledztwa” – odnośnie tego czy kobieta w ciąży może zrobić sobie tatuaż?.

Niektóre osoby, zwłaszcza bardziej wrażliwe na ból, mogą omdlewać podczas zabiegu wykonywanego przez tatuażystę (!). Pani, która nam o tym powiedziała twierdzi, że w związku z tym mało, kto odważy się zaryzykować zrobienia tatuażu kobiecie w ciąży, bowiem utrata przytomności może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia dziecka.

Doszły do nas również słuchy, że niektórzy z tatuażystów uważają, że ów zabieg może być na tyle szokujący, że wynikiem może być przedwczesny poród (!). Oczywiście w medycynie mają miejsce przypadki, w których kobieta z powodu wysokiego napięcia (stresu) lub szokującej sytuacji może zacząć przedwcześnie rodzić. Jednak nie odnotowano przypadku, w którym miałoby to miejsce podczas zabiegu robienia tatuażu.

Niektórzy tatuażyści obawiają się, że nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat szkodliwości atramentu stosowanego przy robieniu tatuaży. Atrament jest wchłaniany przez naszą skórę i nigdy nie ma pewności czy to niema przypadkiem negatywnego wpływu na zdrowie znajdującego się w brzuchu matki dziecka.

Suma sumarum, nie wiemy na ile powyższe obawy są wiarygodne, ale ich „wydźwięk” jest na tyle poważny, że wypadałoby się wstrzymać z decyzją o zrobieniu tatuażu do momentu urodzenia dziecka. Zwłaszcza, że poruszane są nie tylko kwestie bezpieczeństwa naszego dziecka, bowiem chodzi też o sam efekt (na przykład: jeśli przy odrobinie pecha tatuaż zostanie wykonany w miejscu, gdzie po urodzeniu dziecka wystąpią rozstępy, to efektywność takiego „upiększacza ciała” spadnie do minimum).

Podobne artykuły:

  1. Czy mogę używać samoopalaczy w trakcie ciąży? Samoopalacze stały się bardzo popularne ostatnimi czasy, zwłaszcza, że zaczęło...

Tags: ,

Leave a Reply